Ako prekonať strach z angličtiny – projekt Maľovaná angličtina

Už vám niekto povedal, že je z toho strašne nervózny z toho, že nevie hovoriť po anglicky? Že slovnú zásobu aj má, ale strach ho zabrzdí v tom aby povedal, čo i len jedinú vetu? Stalo sa Vám to niekedy tiež, že Vás ostýchavosť v konverzácii v angličtine brzdila pred istými príležitosťami.

Vyčítali ste si to neskôr a ľutovali to, že nemáte odvahu v angličtine rozprávať? Sama som zažila tieto problémy…

Nikdy som nemyslela, že to na mňa tiež príde

Nikdy som nemyslela, že Práve na vysokej škole počas štúdia angličtiny dostanem tento BLOK a nevoľu povedať niečo po anglicky.

Predtým to tak nebolo, angličtinu som sa učila od prvého ročníka na základnej škole a vždy som ju mala rada. Na týchto hodinách som si príjemne oddýchla. Veľmi sa mi páčilo, že spoznávam oveľa viac mojich spolužiakov a učiteľky. Zdieľame svoje názory na život, rodinu, jedlo atď..

Moja láska k angličtine sa premenila na strach a odpor

Potom som si však vybrala študovať angličtinu a výtvarnú aj na vysokej škole. A tam ma jemne povedané angličtina úprimne štvala. Pred každou skúškou som sa triasla a nenávidela som vetu…“veď ty študuješ angličtinu, tak nám niečo povedz, predveď sa …“ Dostala som blok, nechcela som vôbec rozprávať.

Ach tá gramatika…

Možno sa v tomto nájde neuveriteľne veľa z Vás. Gramatika, ktorá bola nudná, už aj na strednej škole nabrala na vysokej škole neuveriteľné grády. Mala som pocit, že každú vetu musím povedať správne, aby som sa nezahanbila. Za každú chyba nás upozorňovali a patrične nám to dávali najavo ako sme sa opovážili chybiť.

Angličtina ma začala opäť baviť

Nastal však zlom v tom, že som si skúsila vycestovať do Anglicka, neskôr na erazmus kde som bola nútená komunikovať s ľuďmi z celého sveta a zrazu ma začala angličtina opäť baviť. Bola to neskutočná sranda komunikovať učiť sa nové slovíčka spolu s ľuďmi z Turecka alebo Francúzka a jediné na čom záležalo bolo ..dorozumieť sa.

Angličtina ako kamarát a životne dôležitý pomocník

Potom som pokračovala na stáži v malom atelieriku v Prahe a veľa krát sa mi stalo, že na hodinách sa zišli deti s Číny, Česka, Anglicka, Francúzka, Španielska. Ako lektorka som spočiatku v tomto zložení videla hrôzu.

Ale potom som prišla na ďalší dôvod, prečo tak angličtinu milujem a maľovanie milujem.

Napriek tomu, že doslova nikto nehovoril rovnakou rečou… veď sama som bola lektorka ktorá hovorila striedavo angličtinou a česko – slovenštinou. Deti nielen, že rozumeli mne ale rozumeli si aj navzájom!!! Nadviazali nové priateľstvá a aj keď si medzi sebou povedali pár základných slov, niečo na maľovaní ich neskutočne spájalo.

Môj celý príbeh si môžete prečítať tu.»

 

 

Úžasná vec..

Hovorí sa o tom často, ale až keď som to videla na vlastné oči uvedomila som si, že umenia spája! Medzinárodne, medzi kultúrne. Zvyšuje ľudom inteligenciu a vedomosti nielen o jazyku, ale taktiež o životoch ľudí na druhej strane zemegule. Zrazu si aj malé dieťa uvedomí, že sa nemusí odlišných ľudí báť, a že ich kamaráti riešia rovnaké problémy, aj keď pochádzajú z iného prostredia.

Maľovaná angličtina čo to vlastne je?

A tak by som rada upozornila na to, že angličtina je hlavne zábava a veľmi potrebný jazyk a môže byť neskutočná zábava. Ak má vaše dieťa problém s angličtinou nechce sa mu ju učiť… neje nič ľahšie ako ho naviesť na učenie angličtiny cez vyrábanie a tvorenie.

Ak Vás nenapadá ako nato – na mojom blogu nájdete užitočné typy nielen na túto tému. Veľmi sa teším na spoluprácu.

 

Omaľovánky, pracovné listy, tipy a články môžete nájsť na:

FB – Anglické omaľovánky od Mišky 

Instagrame – Maľovaná angličtina.

Vyberte si, ktorá aplikácia Vám viac vyhovuje… 🙂

O tom ako pracovať správne motivovať deti k učeniu angličtiny nájdete:

v ebooku ZDARMA  Maľovaná angličtina.

 

Vaša Miška 🙂

Michaela Mikitová
Som večný snílek a vytváram anglické omáľovanky, ktoré pomôžu vašim deťom zabaviť sa pri učení angličtiny, podporia ich fantáziu. Mojím cieľom je aby sa vaše deti pri učení angličtiny bavili, vytvárali si šťastné asociácie a nebáli sa byť kreatívne..  Můj příběh si přečtěte zde >>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.